''Ludnica'' na Sardiniji, goleada i veliki preokret Kaljarija!

ponedeljak 02.12.2019.
22:50

Fenomenalna utakmica na ''Sardenja Areni'', domaćin nadoknadio dva gola zaostatka i u poslednjim sekundama meča stigao do nove pobede!

EPA-EFE/Fabio Murru

U poslednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A, Kaljari je pred svojim navijačima savladao ekipu Sampdorije sa 4:3, iako su gosti vodili sa 2:0 i 3:1!

Prvo poluvreme obeležio je penal za goste, koji je u gol pretvorio Fabio Kvaljarela, a isti igrač je u 52. minutu asistirao Ramirezu za velikih 2:0 u korist Sampdorije.

Ali, pravo ''ludilo'' tek počinje.

Igrao se 69. minut, kada je Ćigarini asistirao Naingolanu, koji je vratio nadu domaćima, ali samo minut kasnije Kvaljarela postiže svoj drugi gol za 3:1 i činilo se tada da su Đenovljani na pragu velikog trijumfa.

Ali, umesto toga, usledio je veliki preokret.

Žoao Pedro je u 75. i 76. minutu šokirao goste, donevši Kaljariju ekspresno izjednačenje.

Naravno, domaći su tada videli svoju šansu da dođu i do pobede u ovom meču, sam finiš doneo je njjihov pritisak, a u šestom minutu nadoknade Ćeri pogađa za 4:3 u korist Kaljarija i ''ludnicu'' na tribinama i na terenu.

Kaljari se ovom pobedom učvrstio na petom mestu na tabeli, a Sampdorija je ostala na 17. poziciji.