nedelja 05.05.2024.
17:25

Union se umalo vratio u igru, ali više od časnog poraza nije mogao.

Andreas Gora/dpa via AP

Fudbaleri Bohuma savladali su kao gosti ekipu Uniona iz Berlina reuzultatom 4:3 u okviru 32. kola nemačke Bundeslige.

Neverovatan meč videli smo u nemačkoj prestonici gde je Bohum ostvario drugu pobedu zaredom i tako povećao svoje šanse za opstanak.

U redovima gostiju u prvoj postavi nije bilo Erhana Mašovića koji je ušao u igru tek krajem meča, a to nije sprečilo "Plave" da već posle prvih 45 minuta povedu sa čak 3:0.

Veoma raspoloženi Maksimilijan Vitek pogađao je u 16. i 31. minutu, da bi šest minuta kasnije Keven Šloterbek dodatno uvećao prednost Bohuma.

Nenad Bjelica je na poluvremenu izvršio čak tri izmene koje su pozitivno uticale na Union, pa je domaćin za četiri minuta uspeo da se maltene vrati u meč golovima Jorbea Fertesena u 59. i Krisa Bedije u 63. minutu.

Bohum je odgovorio novim pogotkom kada je Filip Hofman u 70. minutu matirao Ronoa, a četiri minuta kasnije Benedikt Holerbah je ponovo umanjio zaostatak Uniona.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Bohum današnjom pobedom preskočio upravo Union u borbi za opstanak u Bundesligi.