subota 07.10.2023.
20:39

Hofenhajm ponovo u pobedničkom ritmu posle poraza od Dortmunda.

Axel Heimken/dpa via AP

Fudbeleri Hofenhajma savladali su ekipu Verdera u Bremenu rezultatom 3:2 u sedmom kolu nemačke Bundeslige.

Sjajan meč videli smo u Bremenu gde je domaćin umalo izvukao bod, međutim posle drame u finišu presudio je Marijus Bulter u drugom minutu nadoknade vremena.

No, krenimo redom.

Gosti iz Zinshajma poveli su već u osmom minutu kada je Maks Bajer iskoristio dodavanje Promela i zatresao mrežu Pavlenke.

Uzvratio je Verder golom Romana Šmida devet minuta kasnije, ali je Griša Promel u 29. ponovo doveo Hofenhajm u vođstvo.

Dugo su gosti čuvali prednost, sve do prvog minuta nadoknade vremena kada je "bomba" Jensa Stagea zapalila Vezer, pa se činilo da će Verder uspeti da izbegne poraz.

Ipak, praktično već u sledećem napadu dogodio se hladan tuš za domaće navijače kada je Marijus Bulter sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao lep pogodak.

Reprezentativac Srbije Miloš Veljković odigrao je čitav meč za ekipu Verdera, koja posle ovog poraza zauzima 14. poziciju sa šest osvojenih bodova.