nedelja 08.01.2023.
22:59

Sjajan meč na Vanda Matropolitanu.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

U derbiju 16. kola španske Primere, fudbaleri Barselone savladali su Atletiko u Madridu rezultatom 1:0.

Izabranici Ćavija ostvarili su veoma bitan trijumf u nastavku šampionske trke zahvaljujući kojem su i dalje lideri španskom šampionatu.

Prilično atipičan meč videli smo večeras na Vanda Metropolitanu, period bez mnogo uzbuđenja prekinuo je Osman Dembele koji je u 22. minutu posle dodavanja Gavija matirao Oblaka unutar kaznenog prostora.

U finišu prvog poluvremena, Atletiko je mogao da stigne i do izjednačenja, ali je dobar udarac Grizmana sjajno odbranio Ter Štegen.

Drugo poluvreme proteklo je u nemilosrdnoj borbi dve ekipe, nismo videli previše prilika sve do same završnice u kojoj se sve "zakuvalo".

Sudija Munuera podelio je po isključenje Saviću i Feranu posle jednog klasičnog rvačkog zahvata u kojem nevina nije bila nijedna strana, a nedugo zatim Grizman je propustio kolosalnu priliku da sačuva Atletiko poraza.

Lopta je išla ka golu, ali je Arauho maltene nehotice skinuo loptu sa gol linije, pa je rezultat ostao 1:0 za goste.

Barselona je sačuvala čelo Primere sa 41 bodom, tri više od prvog pratioca Real Madrid, dok je Atletiko peti sa 27 bodova.