subota 04.12.2021.
22:37

Sjajan meč na stadionu Dijego Armando Maradona.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti Napoli sa 3:2 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

Sjajan meč videli smo u Napulju gde je "boginja" posle velikog preokreta poremetila aktuelni poredak u Seriji A.

Sve je počelo u sedmom minutu kada je Ruslan Malinovski rastužio domaće navijače i sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio gol Ospine.

Nastavila je "boginja" da preti, ali kazna za promašaje usledila je u 40. minutu, Pjotr Zjelinski pogodio je iz drugog pokušaja.

Već na startu drugog dela igre desio se preokret, dva minuta bilo je potrebno Drisu Mertensu da iz kontre rutinski savlada Musoa.

Atalanta se nije predavala, pa je konkretniju igru uspela da materijalizuje na pravi način i da u razmaku od svega pet minuta u potpunosti okrene rezultat u svoju korist.

Prvo je Merih Demiral u stilu vrhunskog napadača pogodio u 66. minutu, da bi u 71. Remo Frojler posle sjajne akcije po levoj strani precizno pogodio donji desni ugao Ospine.

Pokušavao je Napoli da se vrati u meč i izbegne poraz, ali nije uspeo, pa je tako ispustio čelnu poziciju posle pobede Milana i Intera.