nedelja 08.05.2022.
20:00

Neverovatan meč između Salernitane i Kaljarija.

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Salernitane remizirali su na domaćem terenu sa Kaljarijem 1:1 u okviru 36. kola italijanske Serije A.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, da bismo svu akciju videli u nastavku meča.

Posle dosuđenog penala za Salernitanu, siguran sa bele tačke bio je Simone Verdi nakon čega smo videli malo fudbala, ali i mnogo drame.

Isključen je Frenk Riberi sa klupe domaćih, isto je prošao i nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Boris Radunović nekoliko minuta kasnije, a sudija Di Belo imao je mnogo posla i u finišu susreta.

Posle kontakta u kaznenom prostoru, Di Belo je prvo dosudio penal za Kaljari, ali je posle pregledanog VAR snimka promenio mišljenje i s pravom dosudio prekršaj za Salernitanu.

Sardinjani se nisu predali, krenuli su na sve ili ništa i dobili zlata vredan bod zahvaljujući golu Đorđa Altarea duboko u nadoknadi vremena.

Ekipa Ivana Radovanovića koji je odigrao čitav meč za tim iz Salerna nalazi se na 17. poziciji sa 30 bodova, sa bodom više od Kaljarija na 18. poziciji.