Luka dao utešni gol protiv raspucanog Arsenala, "đavolima" ceo plen u komšiliku

Autor: Boban Filipović
subota 20.01.2018.
17:56

"Tobdžije" završile posao za dvadesetak minuta, Marsijal doneo pobedu Mančester Junajtedu, Stouk pobegao iz opasne zone, Luka Milivojević ponovo strelac.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Iako je kristalno jasno da će ostati bez najboljeg igrača Aleksisa Sančeza ove zime, to uopše nije omelo 'tobdžije' danas protiv Kristal Palasa, već izuzetno motivisalo.

"Orlovi" su razbijeni na "Emiratima", već u 22. minutu meča na semaforu je pisalo 4:0, već tada je priča bila gotova.

Na samom startu utakmice u glavnoj ulozi je bio Naćo Monreal, koji je načeo 'Orlove' u šestom minutu udarcem glavom posle kornera, a u sledećih sedam upisao dve asistencije spojivši sa golom Aleksa Ivobija i Lorana Košćelnog.

Ipak, hajlajt prvog poluvremena je tiki-taka akcija kod četvrtog gola, krunisao ju je Aleksandr Lakazet posle Ozilove asistencije petom.

Do odlaska na odmor se rezultat nije menjao, a loša vest za Vengera je povreda Monreala zbog koje je morao da napusti igru u 34. minutu.

Palas je u finišu stigao do počasnog gola, postigao ga je Luka Milivojević, Kragujevčanin je bio najsnalažljiviji u gužvi koja se stvorila posle kornera i lepim udarcem iz okreta savladao Čeha za konačnih 4:1.

Mančester junajted je kao gost upisao minimalac u obližnjem Barnliju i savladao ekipu protiv koje je nedavno jedva uspeo da izbegne poraz na "Old Trafordu".

Jedini gol na utakmici na 'Turf Muru' postigao je Antoni Marsijal u 54. minutu, lavovski deo posla je uradio Lukaku koji je dobio nekoliko duela na sredini terena sa protivničkim igračima, a onda odigrao dijagonalu za Francuza koji šalje loptu pod prečku - 0:1.

Lukaku Martial

Domaći su dva minuta kasnije imali dobru priliku da izjednače, ali je udarac Gudmundsona iz slobodnjaka završio na prečki.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za 'crvene đavole'.

Šok terapija u Stouku je uspela, novi menadžer Pol Lambert je debitovao pobedom, 'grnčari' su savladali Hadersfild na 'Britaniji' sa 2:0 i pobegili iz opasne zone. Oba gola pala su u drugom poluvremenu, strelci su bili Džo Alen i Mame Diuf.

Pobedu kod kuće identičnim rezultatom ostvario je i Lester, 'lisice' su savladale Votford i produžile agoniju 'stršljenova'. Vodeći gol postigao je Džejmi Vardi iz penala u finišu prvog poluvremena, pobedu je overio Rijad Mahrez u nadoknadi posle kontranapada i veoma lepe solo akcije.

Dueli Everton - Vest Bromvič Albion i Vest Hem junajted - Bornmut su završeni remijem, na oba susreta rezultat je bio 1:1.

"Vrećice" su rano povele na 'Gudison Parku', Džej Rodrigez je izbio sam pred Pikforda i rutinski ga matirao posle fenomenalnog dubinskog pasa Krihovjaka. 'Karamele' su poravnale dvadeset minuta pre kraja, Nias je pogodio samo što je ušao u igru, a Tio Volkot upisao asistenciju na debiju.

Na Olimpijskom stadionu u Londonu oba gola su pala u kratkom vremenskom intervalu, Frejzer je doveo 'trešnjice' u vođstvo u 71. minutu meča, rezervista Ćićarito Ernandez je poravnao dva minuta kasnije.

Na premijeri 24. kola Čelsi je u matine terminu rasturio Brajton u gostima i vratio se na pobednički kolosek, a današnji program završava se duelom između lidera Mančester sitija i Njukasl junajteda na 'Etihadu'.