sreda 13.01.2021.
17:43

Milanski tim se plasirao u četvrtfinale.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pošto su u neizvesnom meču slavili na gostovanju u Firenci protiv Fiorentine 2:1 nakon produžetaka.

Odlučujući gol za tima Antonija Kontea postigao je Romelu Lukaku krajem drugog produžetka, čime je obezbedio da se njegov tim u četvrtfinalu sastane protiv gradskog rivala Milana, koji je dan ranije eliminisao Torino.

Belgijski napadač je u 119. minutu sjajno zakucao loptu glavom posle centaršuta Nikola Barele i tako obezbedio drugom milanskom timu odlazak među osam najboljih ekipa u kupu.

Po svemu prikaznom Inter je i ranije trebalo da obezbedi prolaz dalje, da je iskusni čileanski fudbaler Aleksis Sančez bio precizniji u nekoliko prilika u koje je ulazio.

Samo dva minuta kasnije i Lukaku je propustio zrelu šansu za vođstvo, ali je sve nadoknadi u smiraj drugog produžetka.

U regularnom delu igre Inter je stigao do prednosti u 40. minutu kada je Arturo Vidal iskoristio penal koji je napravljen nad Aleksisom Sančezom.

Sudija je u prvih mah odmahnuo rukom, ali je posle konsultacije VAR-a odlučio da pokaže na najstrožu kaznu.

Pre gola Sančez je imao odličnu šansu da dovede goste iz Milana u vođstvo, ali je njegov udarac u 37. minutu završio na desnoj stativi.

Uzbudljivo je bilo krajem prvog poluvremena i na drugoj strani, kada je umalo Fiorentina dobila penal, ali je VAR i drugi bio naklonjeniji "neroazurima".

Drugo poluvreme počelo je lepom prilikom za Inter koju je upropastio Lautaro Martinez.

Kazna je usledila u 57. minutu kada je Kristijan Koume postigao fantastičan gol izvan šesnaesterca.

Inter je stezao obruč oko gola domaćih, a u 80. minutu Sančez je ponovo bio u šansi i kao ranije nije bio precizan.

Zatim se otišlo u produžetke čiji tok je gore opisan.

Inter će tako nastaviti takmičenje na čiji trofej čeka od 2011. godine, a aktuelni osvajač je ekipa Napolija, koja ne bi trebalo da ima težak zadatak protiv Empolija da načini korak bliže odbrani odličja.