nedelja 06.06.2021.
22:40

Generalka pred EP.

EPA-EFE/STEPHANIE

Fudbaleri Belgije pobedili su selekciju Hrvatske rezultatom 1:0 u generalnoj probi pred start EP 2020.

Jedini strelac na meču bio je Romelu Lukaku u 38. minutu.

Napadač Intera imao je prvu veliku priliku u 31. minutu, ali je bio za malo neprecizan. Ipak, u 38. je bio na pravom mestu, posle nekoliko pokušaja i centaršuteva i pravog karambola u šesnaestercu, Lukaku je pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu Belgijanci su imali još dve odlične prilike. U 53. minutu zamalo je neprecizan bio Karasko, a potom se samom finišu istakao sjajni golman Livaković, koji je zaustavio udarac Lukakua iz neposredne blizine.

Koliko su Hrvati bili neubedljivi pokazuje i podatak da su prvi udarac u okvir gola imali tek u nadoknadi vremena, kada je Kurtoa sačuvao svoju mrežu.

Selektor Zlatko Dalić ima evidentnih problema pred start EP, Hrvati nisu u dobroj formi, nakon mršavih 1:1 sa Jermenijom, usledila je još jedna bleda partija.

Hrvati svoj prvi meč na EP igraju 13. juna protiv Engleske, dok Belgijanci dan ranije igraju protiv Rusije.