subota 16.03.2024.
20:26

Kakvo iznenađenje!

Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Fulama razbili su ekipu Totenhema rezultatom 3:0 u 29. kolu Premijer lige.

Heroj Fulama bio je dvostruki strelac Rodrigo Muniz, ali je za nas važnije što je između pogodio i naš Saša Lukić.

Fulam je odigrao gotovo pa savršenu utakmicu, a mrežu Vikarija načeo je Muniz koji je iskoristio asistenciju Robinsona i iz peterca pogodio za 1:0.

Totenhem je imao svojih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je propustio Medison posle asistencije Udogija u 32. minutu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Fulam je stigao do drugog gola, opet je asistent bio Robinson koji je centrirao oštro sa desne strane, a Lukić postavio novu i savladao Vikarija za 2:0, što je ujedno i prvenac našeg reprezentativca u Premijer ligi.

Tu nije bio kraj, na isteku časa igre, ponovo je Muniz na pravom mestu posle jednog odbitka za nedostižnih 3:0.

U 64. minutu pogodio je i Palinja, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda u nastanku akcije.

Do kraja je Totenhem imao šansu preko Rišarlisona posle asistencije Kuluševskog, ali promene rezultata nije bilo.

Fulam je sada skočio na 12. poziciju sa 38 bodova, dok je Totenhem propustio šansu da skoči na četvrtu poziciju.