Penal triler - Luton u Premijer ligi nakon tri decenije!

subota 27.05.2023.
20:50

Kakva utakmica!

Premier league

Fudbaleri Lutona plasirali su se u Premijer ligu pošto su nakon penala pobedili Koventri rezultatom 7:6 (1:1).

Ranije su direktan plasman u Premijer ligu obezbedili Barnli i Šefild junajted.

Utakmica nije počela dobro jer je u 12. minutu kapiten Lutona Lokjer kolabirao i brzo je prevezen u bolnicu, a do kraja susreta je stigla informacija da je stabilno.

Što se tiče dalje utakmice, Luton je poveo u 23. minutu, kada je Klark iskoristio asistenciju Adebaja za 0:1.

Luton je do odlaska na odmor mogao i da uveća svoju prednost, Moris je šutirao, potom još bolju šansu imao Adebajo, ali je šutirao tik pored stative.

Adebajo je imao još jednu šansu u finišu prvog poluvremena, ali promene rezultata nije bilo.

Koventri je uzvratio tek u drugom poluvremenu i uspeo je da dođe do izjednačenja tek u 66. minutu. Posle lepe akcije po levoj strani Đikereš je pobegao i poslao povratni pas na 20 metara, a tamo je na pravom mestu bio Hamer koji je uz dosta sreće pogodio za 1:1.

Posle datog gola, Koventri je imao još jednu dobru šansu preko Godena, ali nije bilo promene rezultata, pa se otišlo u produžetke.

Očekivano, umor i važnost utakmice uticao je na izostanak igre i pravih prilika u produžecima, ali je pola "Vemblija" ekslodiralo, a pola zanemelo u 117. minutu kada je Tejlor ukrao loptu i pogodio mrežu Koventrija, ali je iz VAR sobe stiglo obaveštenje da je napadač Lutona prilikom oduzimanja lopte igrao rukom, pa je pogodak poništen.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa su trećeg putnika u Premijer ligu odlučivali penali.

1. Moris pogađa, Goden izjednačuje na 1:1

2. Tejlor uz samu stativu, Đokereš snažno za 2:2

3. Nakamba šalje u levi ugao,  Šif takođe siguran - 3:3

4. Klark takođe uz samu stativu, Ekles uz drugu - 4:4

5. Beri kao Klark, uz levu stativu, Keli rutinski po zemlji - 5:5

6. Pots je precizan, Dabo preko gola, Luton ide u PL!

Inače, treba istaći da je Luton prvoligaš, u ovom slučaju prvi put u ovom formatu Premijer lige, pošto je ispao preko tri decenije, u sezoni 1991/92.