20:30

"Modri" sve dalje od odbrane titule.

twitter
twitter

Fudbaleri Lokomotive savladali su kao gosti Dinamo u Zagrebu sa 3:0 u odloženom meču četvrtog kola HNL-a.

Godinama se provlači priča da je Lokomotiva Dinamova filijala, ali je večeras delovalo kao da je situacija obrnuta.

Šampion je bio nemoćan, a jednu od najboljih utakmica u karijeri odigrao je iskusni napadač Lokomotive Duje Čop koji je postigao het-trik protiv svog bivšeg kluba i zaplakao po izlasku sa terena.

Čop je prva dva pogotka postigao u prvih sedam minuta igre, da bi konačan rezultat postavio tri minuta pre kraja.

Dinamo je sada tek treći na tabeli iza Hajduka i Rijeke. Akutelni šampion sakupio je 34 boda, sedam manje od lidera Hajduka, sa tim što Zagrepčani imaju i utakmicu manje u odnosu na najvećeg rivala.

Lokomotiva je posle fantastične pobede na šestoj poziciji i ima 24 boda.