nedelja 21.01.2024.
14:32

Veliki preokret domaćina.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Fudbaleri Frozinonea savladali su Kaljari sa 3:1 u meču 21. kola italijanske Serije A.

Frozinone je stigao do velikog preokreta u drugom poluvremenu i prekinuo niz od četiri prvenstvena poraza, a heroj domaćih je pozajmljeni igrač Juventusa Matijas Sule.

Odlićno je počelo za ekipu Kaljarija koju sa klupe predvodi iskusni trener Klaudio Ranijeri. Poveo je tim iz Sardinije u 26. minutu golom  brahima Sulemana.

Sve se preokrenulo u drugom delu. Domaći su od starta jurišali ka golu Kaljarija, stvarali prilike i to im se isplatilo.

Izjednačio je tim Euzebija Di Frančeska  u 64. minutu pogotkom Luke Macitelija.

Trenutak odluke dogodio se u 78. minutu kada je Matijas Sule "magičnim" golom iz slobodnog udarca doneo trijumf Frozinoneu.

U finišu utakmice Kaljari je sve karte bacio na napad kako bi stigao makar do boda. Imali su gosti nekoliko sjajnih pšrilika, ali je briljantni golman Frozinonea Stefano Turati bravurozno sačuvao mrežu svog tima.

Kada su odbranili svoj gol fudbaleri Frozinonea zadali su poslednji udarac gostima i postavili konačan rezultat golom Kaja Žorža posle kontranapada u 96. minutu.