sreda 11.05.2022.
23:07

Veoma su blizu!

EPA-EFE/PAUL CURRIE

Kevin De Brujne je počeo da briljira od samog starta utakmice. Igrao se 7. minut kada je odigrao dupli pas sa Silvom, dobio sjajnu loptu od Portugalca i nije pogrešio iz ne tako lake situacije.

Ipak, domaći su stigli do izjednačenja, igrao se 11. minut utakmice kada je kontra Vulvsa išla veoma brzo, na kraju Neto asistiraDendokeru koji pogađa za 1:1.

Do kraja poluvremena postojao je samo jedan tim, a to je Mančester siti. U 16. minutu De Brujne je iskoristio odbitak i pogodio je za 2:1, da bi isti igrač u 24. minutu postigao svoj het-trik, nameštao se na udarac, šutirao je svojom jačom, levom nogom u sam ugao sa oko 20 metara od gola, golman domaćina nije mogao ništa.

Sve je rešeno u 60. minutu utakmice.

Ponovo je De Brujne vodio napad Mančester sitija, poslao je loptu na levu stranu, i nakon pokušaja ubacivanja lopta mu se ponovo odbila za ogromnih 4:1.

Promašivali su fudbaleri Mančester sitija dosta u nastavku, ali su stigli do petog gola.

Strelac -Rahim Sterling koji je sa samo par metara od gola ubacio loptu u praznu mrežu.

Još četiri boda fale Mančester sitiju za osvajanje titule prvaka Engleske, ostalo je još dva kola za njih.