subota 07.05.2022.
23:01

Sjajni Alba, pobeda Barselone u derbiju!

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Betis je danas u derbiju kola dočekao Barselonu na "Benito Viljamarinu", na kraju 1:2 u duelu koji je odlučivao i o Ligi šampiona.

Barselona je ovom pobedom obezbedila Ligu šampiona, pošto petoplasirani Betis nema teoriju da je dostigne.

Sa druge strane, Betis je propustio šansu da stigne Atletiko Madrid po broju bodova, sada će veoma teško do elitnog takmičenja jer imaju cilj da sustignu "Jorgandžije".

Barsa je prva pripretila, Depaj je odlično pronašao Arauha, šutirao je ka golu, ali je fantastično odbranio Silva njegov udarac. Devet minuta nakon toga stativa Betisa, Rodrigez je ostao bez sreće.

Barselona je došla u prednost u 76. minutu utakmice, tada je Ansu Fati sve uradio kako treba, dočekao je asistenciju Đordija Albe, namestio se, šutirao sa oko 16-17 metara i pogodio za 1:0 za veliku radost navijača gostiju. Zanimljivo, proveo je svega minut na terenu, iz drugog kontakta sa loptom je postigao gol.

U 79. minutu izjednačenje, Fekir sjajno izvodi slobodan udarac sa desne strane,Bartra uspeva da pogodi glavom za 1:1.

Svi su mislili da je gotovo, ali se pitao i levi bek Barselone.

Četvrti minut nadoknade, Dani Alveš je centrirao sa desne strane, Alba je dočekao na volej, na kraju fantastičan gol za Ligu šampiona!