nedelja 13.11.2022.
17:24

Nije džabe ponovo u reprezentaciji.

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Fudbaleri Majnca i Ajntrahta iz Frankfurta remizirali su, 1:1, u meču 15. kola nemačke Bundeslige.

Bilo je puno uzbuđenja večeras u Majncu. Prvu priliku na utakmici imali su domaći preko Marinsa u sedmom minutu, a nedugo zatim pokušao je i Kor.

Fenomelalnu priluku raspoloženi Majnc imao je u 24. minutu kada je golman Ajntrahta Trap čudesno zaustavio udarac Martinsa iz neposredne blizine.

Spasa za Ajntraht nije bilo u 41. minutu. Posle kornera domaći su imali nekoliko prilika, šutirali su Burkhard i Onisivo, Trap dva puta uspeo da odbrani, ali treći put nije imao kud. Burkhard je pronašao lopti put do mreže i doneo vođstvo svom timu.

Mogao je Majnc da reši sve dileme oko pitanja pobednika u prvih 15 minuta nastavka. Dobre prilike imali su Vidmer i ponovo Martins, ali promene rezultata nije bilo.

A onda je u 67. minutu na scenu stupio iskusni Mario Gece, koji se našao i na spisku Nemačke za predstojeći Mundijal, i bez gledanja proigrao Kolo Muanija, "spojio" Francuza sa golom i to je bilo 1:1.