22:25

Odigrana su još tri meča 16. kola Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTE

Majnc je ubedljivo pobedi Heru rezultatom 4:0 (2:0) na domaćem terenu.

Sung Li je otpočo posao domaćih u 19. minutu kada je doveo Majnc u vodtvo. Ovaj rezultat poduplao je Hak iskoristivši asistenciju Staha u samom finišu prvog dela.

Po povratku na teren Majnc je nastavio sa ofanzivom. Vidmer je ispratio centaršut i glavom poslao loptu u mrežu za već ubedljivih 3:0.

Konačan rezultat postavio je Žan Pol Boetius kada je sa ivice kaznenog prostora šutirao za 4:0.

Herta je bila bez ikakvih šansi uputivši samo jedan jedini šut u okvir gola.

Arminija je  savladala Bohum sa rutinskih 2:0 (0:0) kod kuće.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali su domaći sve nadoknadili u nastavku.

Okugava je iskoristio asistenciju Vimera i pogodio za 1:0 u 51. minutu, do bi pobedu potvrdio upravo Vimer nešto kasnije pošto je šutirao malo izvan kaznenog prostora pravo u golamana koji je ispustio ovu loptu i to je bilo konačnih 2:0.

Fudbaleri Kelna slavili su rezultatom 3:2 (1:1) protiv Volfsburga u gostima.

Domaći su poveli, a strelac prvog gola bio je Nmeča već u osmom minutu. Izjednačenje Kelna usledilo je posle pola sata igre preko Modesta.

Po povratku na teren Volfsburg je ponovo poveo preko Veghorsta u 51. minutu. Keln je ponovo jurio rezultat i dojurio. Ut je bio uspešan za 2:2 i novo izjednačenje.

Modest je doneo Kelnu prvo vodstvo na meču i konačnu pobedu kada se po drugi put upisao u strelce u 89. minutu.