Majoralov fudbal života, revija kartona i poraz Valensije u predgrađu Madrida!

petak 08.12.2023.
22:58

Slaviće večeras Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Hetafea savladali su kao domaćini ekipu Valensije rezultatom 1:0 u okviru 16. kola španske Primere.

"Slepim miševima" večeras je presudio Borha Majoral koji je postigao svoj deveti gol od početka sezone, pa nema dileme da Realovo dete igra najbolji fudbal svoje karijere.

Večeras u predgrađu Madrida nismo videli mnogo uzbuđenja, jedinu iole vrednu pomena priliku u prvom poluvremenu imao je Moskera, da bi početkom drugog dela meča Gabrijel Paulista dobio isključenje.

Prvo od ukupno tri, koliko ih je bilo do kraja utakmice jer su put svlačionice pre svojih saigrača morali i Valensijin Gera, te Duarte iz Hetafea.

Klub iz predgrađa Madrida uspeo je pre toga da postigne pobedonosni pogodak zahvaljujući sjajnom Borhi Majoralu koji je upisao svoj deveti gol u 16. nastupu u Primeri ove sezone.

Hetafe je ovom pobedom stigao do 22 osvojena boda i nalazi se na osmoj poziciji, dok je Valensija 10. sa 19 bodova.

Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović odigrao je čitav meč za slavljeničku ekipu, a minute je upisao i Stefan Mitrović.