petak 12.05.2023.
22:55

Jedan gol sve rešio.

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Majorke pobedili su Kadiz sa 1:0 u prvoj utakmici 34. kola španske La Lige.

Majorka je ovim trijumfom prebrinula sve brige oko opstanka i došla je do 12. mesta na tabeli sa 44 boda. Kadizu sa druge strane predstoji grčevita borba za "goli život", sada je 15. sa 35 bodova, ali ima samo bod više, uz meč više, od Hetafea koji je u zoni ispadanja.

Trenutak odluke dogodio se već u 16. minutu. Li je izveo korner sa leve strane, Idrisu Baba je sjajno skočio i udarcem glavom pogodio prečku, a "otpadak" je pokupio Pablo Mafeo i glavom ga sa dva metra sproveo u mrežu, za 1:0.

U nastavku tvrd meč, jalova inicijativa Kadiza, ali većih šansi nije bilo, pa se i rezultat nije menjao i naš golman Predrag Rajković je uspeo da sačuva svoju mrežu.