subota 07.10.2023.
20:26

Rajković i Nastasić mogli i do trijumfa, ali...

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Majorke remizirali su sa ekipom Valensije na domaćem terenu rezultatom 1:1 u okviru devete runde španske Primere.

Domaćin je poveo već u petom minutu golom Danijela Rodrigeza koji je iskoristio nesmotrenost odbrane gostiju i preciznim udarcem na efektan način savladao Mamardašvilija.

Odgovor "slepih miševa" usledio je u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Gosti su kreirali veoma lepu akciju po desnoj strani kada ju je golom krunisao Dijego Lopez savladavši reprezentativca Srbije Predraga Rajkovića.

Majorka je dosta bolje delovala u drugom poluvremenu, Murićijev udarac morao je da brani Mamardašvili, a nedugo zatim je i Gonzales pogodio stativu, međutim promene rezultata nije bilo.

Osim Rajkovića, čitav meč za Majorku odigrao je i Matija Nastasić.

Majorka trenutno zauzima 13. poziciju sa osam bodova, dok je Valensija deveta sa tri boda više.