petak 27.09.2024.
22:57

Pobeda za visoko četvrto mesto.

EPA-EFE/R. Garcia

Fudbaleri Majorke pobedili su Valjadolid u gostima sa 2:1, u prvoj utakmici osmog kola španske La Lige.

Bio je ovo treći ligaški trijumf zaredom ekipe Majorke, koja je sada sa 14 bodova četvrta na tabeli.

Valjadolid je 18. sa pet bodova na svom kontu.

Svi golovi su večeras postiguti u drugom poluvremenu.

Igrao se 59. minut kada je Danijel Rodrigez poslao odličnu dugačku loptu za Kajla Larina, a Kanađanin imao savršen prijem i rutinsku egzekuciju iz peterca, za 0:1.

Prednost je duplirao  Valeri u 83. minutu. On je iskoristio katastrofalnu grešku defanzivaca domaćih, izašao sam pred golmana Heina i lako ga matirao, za 0:2.

Konačnih 1:2 postavio je Ivan Sančez, prelepim udarcem sa distance u 94. minutu.

Imao je Valjadolid još dve opasne akcije u dubokoj sudijskoj nadoknadi vremena, ali su gosti uspeli da se odbrane i odnesu tri velika boda.