Valensija u nadoknadi do boda, Majorka ispustila dva gola

subota 23.10.2021.
16:04

"Slepi miševi" u crnoj seriji.

EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Fudbaleri Valensije remizirali su protiv Majorke na "Mestalji" 2:2 u meču 10. kola koji će ostati upamćen po dva različita poluvremena i oba pogotka domaćih u nadoknadi vremena.

Majorka je povela u 32. minutu pogotkom Anhela Rodrigeza nakon sjanog poteza Lija i velike greške koju je napravio reprezentativac Srbije Uroš Račić.

Bivši vezista je Crvene zvezde je najpre dao nesmotren pas, a zatim ga je Li lako izigrao uz gol-aut liniju uposlivši Rodrigeza, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu domaćeg tima.

Već u 39. minutu bilo je 2:0 za gostujući tim nakon autogola Dijakabija. Ponovo je Valensija bila ranjiva na levom boku, a fudbaleri Majorke su to kao i u slučaju prvog gola lako ugrozili rivala.

Pre nego što je došlo do promene rezultata na semaforu proverena je VAR tehnologija, nakon čijeg pregleda je potvrđen pogodak.

U nastavku meča Majorka delimično je sprovela u delo nameru da što više "umrtvi" igru, ali je Valensija kako je meč odmicao sve više plela mrežu na protivničkoj polovini.

Nagrada je stigla pomalo kasno pošto je tek u drugom minutu nadoknade Gonzalo Gedeš, izvanrednim golom uz pomoć protivničkog igrača, smanjio rezultat na 2:1.

Do kraja meča Valensija je na sve načine pokušala da dođe do boda, a gol je stigao u poslednjem minutu kada se Gaja odlično snašao i doneo remi Valensiji, koji je do početka nadoknade vremena izgledao nemoguće.