nedelja 17.01.2021.
20:43

Srpski fudbaler čovek odluke u večerašnjem meču, i to na kakav način!

fkvozdovac.rs

U Portugalu se ovog vikenda igraju mečevi 14. kola nacionalnog šampionata, a večeras je veoma važnu pobedu u gostima protiv Santa Klare ostvario Famalikao, rezultatom 2:1, i to zahvaljujući majstorskom pogotku srpskog internacionalca Andrije Lukovića.

Bivši fudbaler Voždovca je gol odluke postigao u 82. minutu iz slobodnog udarca. Svi su očekivali njegov centaršut u kazneni prostor, ali on se odlučio za šut u bliži ugao koji nije bio dobro pokriven živim zidom i iznenadio golmana domaćih.

Prethodno je Žonata Robert u 52. minutu iz penala doveo Famalikao u vođstvo, a izjednačio je Karvaljo u 70. minutu.

Luković je gostima na već opisan način ipak doneo sva tri boda, pa sada Famalikao ima 14 bodova na 11. mestu na tabeli. Santa Klara ima bod više na 10. poziciji.

Osim Lukovića, svih 90 minuta za pobedničku ekipu večeras je odigrao i bivši Zvezdin štoper Srđan Babić.