Majstorija Dijaloa nedovoljna, Kamerunci uz "rikošet" do boda

Autor: Milovan Longinov
nedelja 28.12.2025.
22:55
Izvor: Sportske.net

Podela bodova u Marakešu...

AP Photo/Themba Hadebe
AP Photo/Themba Hadebe

Povezane vesti

Fudbaleri Obale Slonovače i Kameruna remizirali su rezultatom 1:1 u drugom kolu Afričkog kupa nacija. 

Obala Slonovače je bila konkretnija u prvom poluvremenu, imali su sedam udaraca ka golu golmana Epasija, ali nijendan u okvir, dok su Kamerunci imali samo tri slabašna pokušaja ka protivničkom golu.

Drugo poluvreme bilo je dosta uzbudljivije, a to je najavio Frank Kesi, koji je u 48. minutu i uspeo da zatrese mrežu, ali je on poništen posle signalizacije iz VAR sobe.

Ali, samo tri minuta kasnije, u 51. sve je bilo regularno, Konan je proigrao Amada Dijaloa koji je maestralno poslao loptu uz samu stativu za 1:0.

Ipak, Kamerun je uzvratio već u 56. minutu i to posle mnogo sreće. Kofane je proigrao Čamedua, koji je gađao iskosa sa desne strane, lopta je od noge njegovog čuvara preletela golmana i nekako završila u mreži za 1:1.

Na isteku časa igre Obala Slonovače bila je blizu novog vođstva, Kesi je gađao glavom, ali je golman Epasi maestralno odbranio.

Kamerunci nisu bili posebno opasni, a onda je u 79. minutu Embeumo imao jedan odličan pokušaj iz slobodnog udarca, lopta je završila preko gola. 

Kamerunci su bili nešto konkretniji u završnici, preuzeli su posed lopte i imali su veću želju da dođu do pobede, ali promene rezultata nije bilo. 

Kamerun i Obala Slonovače sada dele prvo mesto u grupi sa po četiri osvojena boda, dok Mozambik ima tri, a Gabon je bez bodova.

U poslednjem kolu sastaju se Mozambik i Kamerun odnosno Obala Slonovače i Gabon.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke