subota 20.02.2021.
15:24

Podela bodova.

EPA-EFE/Michael Steele

Fudbaleri Sautemptona i Čelsija remizirali su rezultatom 1:1 (1:0) u 25. kolu Premijer lige.

Sautempton je poveo u 33. minutu, nakon što je Redmond lepo spojio Minamina, koji je pobegao loše postavljenom Zumi i maestralnim potezom savladao Mendija za 1:0.

Čelsi je mogao da izjednači samo sedam minuta kasnije kada je Zuma mogao da se iskupi za grešku kod gola, ali ga je zaustavio golman Mekarti.

Tuhel je na poluvremenu napravio prvu izmenu, uveo je Hadson-Odoija umesto Abrahama, ali je istog igrača izvadio iz igre u 76. minutu, uveo je Zijeha očigledno nezadovoljan nastupom mladog krilnog napadača.

Tim Tomasa Tuhela uspeo je da izjednači u 54. minutu kada je Deni Ings napravio penal, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Maunt.

Sautempton je imao još jednu šansu da dođe do vođstva u 72. minutu preko Vestegarda koji je bio za malo neprecizan.

Čelsi nije imao snage da dođe do nove pobede, Sautempton je zasluženo osvojio bod. "Plavci" su četvrti sa 43 boda, dok je Sautempton 13. sa 30.