subota 09.03.2024.
16:00

Nova važna pobeda.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Valensije pobedili su na svojoj "Mestalji" ekipu Hetafea rezultatom 1:0 u 28. kolu La Lige.

Strelac jedinog gola bio je Ugo Duro u 40. minutu.

Iako je Hetafe danas bio možda i opasniji rival, Valensija je uspela da dođe do bodova.

Gosti su najbliži golu bili na startu drugog poluvremena kada je Mamardašvili zaustavio Matu, a potom je veliku šansu propustio i naš Nemanja Maksimović, koji je bio izblokiran. Hetafe je imao još jednu dobru šansu u finišu preko Gastona Alvareza, ponovo je Mamardašvili izašao kao heroj.

Ispostavilo se da je gol Dura i divan lob udarac posle asistencije Kanosa u 40. minutu odlučio pobednika.

Valensija je sada osma sa 40 bodova, koliko ima i Real Sosijedad, koji se donedavno takmičio u Ligi šampiona, pa je ovo najbolji dokaz da je Ruben Baraha zaista uradio odličan posao.

S druge strane, Hetafe je ostao na sigurnoj 11. poziciji sa 35 bodova.