četvrtak 20.10.2022.
22:52

Fati, Pedri i Gavi prvi put starteri zajedno.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Fudbaleri Barselone slavili sa ubedljivih 3:0 protiv Viljareala u derbiju 10. kola španske Primere.

Meč su obeležile dve stvari. Mlada startna postava "blaugrane" u kojoj su se našla trojica najdarovitijih akademaca Ansu Fati, Gavi i Pedri, kao i fenomenalni Robert Levandovski strelac dva pogotka večeras.

Ono što je ostalo zagonetno jeste prisustvo Marucija Poketina večerašnjoj utakmici inašao svoje mesto na tribinama "Kamp Nou". Da li to znači da je upravo Argentinac potencijalni naslednik Ćavija, ostaje da se vidi.

Prvu priliku na meču imala je Barsa posle samo tri minuta, u njoj se našao Ansu Fati, ali nije pogodio.

Nakon pola sata igre domaćin je poveo. Sjajnu akciju i odličnu asistenciju Đordija Albe u gol je pretvorio Robert Levandovski, pre toga je Poljak genijalnom fintom izbacio dvojicu rivala.

Raspoloženom Levandovskom bilo je potrebno samo pet minuta za novi pogodak. Ovog puta fantastični centarfor pogodio je sa ivice kaznenog prostora i postigao još lepši pogodak.

Rapsodiju Barse u prvom poluvremnu krunisao je Ansu Fati svojim trećim golom u sezoni.

Oborila je Ćavijeva ekipa "gas" posle furioznog prvog dela i rutinski privela meč kraju za veoma važnu pobedu nakon poraza u "El Klasiku".

Posle 10 odigranih kola Barsa je na drugom mestu Primere sa 25 osvojenih bodova, tri manje od vodećeg Reala.

Viljareal zauzima deveto mesto sa 15 poena.