nedelja 11.02.2024.
20:03

Još jedna u nizu za Atalantu.

EPA-EFE/Simone Arveda

Atalanta je uspela da stigne do još jedne pobede u okviru italijanske Serije A, ovoga puta su slavili u Đenovi na stadionu "Luiđi Feraris", bilo je 1:4.

Gosti su stigli do prednosti u 22. minutu utakmice kada smo videli majstoriju De Ketelarea. Prijem desnom, fantastičan šut levom i gol za 0:1!

Domaći stižu do izjednačenja još jednim prelepim golom, Ruslan Malinovski je sa oko 17-18 metara šutirao i pogodio za 1:1, a igrao se 51. minut.

Ipak, radost domaćih je trajala 4 minuta, Kopmajners je uspeo da ponovo dovede goste u prednost još jednom magijom. Slobodan udarac, levonogi fudbaler je nanišanio i pogodio sa oko 20 i kusur metara za 1:2!

U 76. minutu još jedan gol u mreži Atalante preko Skalvinija, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, postigli su onaj važeći u poslednjim trenucima utakmice, u dubokoj nadoknadi strelac je bio Zapakosta, a onda još jedan u mreži očajnih domaćina, Ture je pogodio u 104. minutu utakmice.

Uglavnom, još jedna pobeda Atalante, veoma bitna u borbi za Ligu šampiona.