20:55

Kiprani već na poluvremenu prepolovili zaostatak, ali to je bilo sve od njih.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Rival Crvenoj zvezdi u borbi za ulazak u Ligu šampiona biće Makabi iz Haife.

Prvak Izraela je večeras u Nikoziji izgubio od Apolona iz Limasola sa 2:0 u revanšu trećeg kola kvalifikacija, ali je prošao dalje ukupnim rezultatom 4:2.

Makabi je na Kipar došao sa ogromih 4:0, ali se ta prednost prilično zaljuljala u prvom poluvremenu.

Apolon je krenuo na sve ili ništa i uspeo je da povede sa 2:0. Oba pogotka je kiparski šampion postigao posle sjajnih udaraca sa distance.

Najpre je Francuz Ongenda u 19. minutu poslao pravi projektil sa 20 metara. Lopta je od stative završila u golu, za 0:1.

Samo osam minuta kasnije, lopta je posle kornera došla do Argentinca Israela, koji ju je fantastično raspalio sa 16 metara i proparao mrežu iza nemoćnog golmana Koena, za 0:2.

U drugom poluvremenu gosti su uspeli da uspostave ravnotežu. Kvalitetniji su tim, došli su i do svoje igre, a kolosalnu šansu da reši sve dileme je u 66. minutu propustio napadač Makabija Pjero.

Do kraja su zeleno-beli odoleli, rutinski su sačuvali prednost u ukupnom skoru i zakazali dvomeč sa srpskim šampionom.

Naš Aleksandar Jovanović branio je gol Apolona, dok je Bogdan Planić odigrao svih 90 minuta za Makabi.