Maksim Lopez šokirao Juve usred Torina, Kaputo naljutio Zapatu, Srbima bod u Udinama!

Autor: Ivan Cvetković
sreda 27.10.2021.
20:28

U terminu od 18.30 večeras su odigrane tri utakmice 10. kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Sasuolo je napravio veliko iznenađenje u Torinu gde je savladao Juventus sa 2:1.

Gosti su uspeli da iskoriste bledo izdanje Juvea u prvom poluvremenu i povedu u 44. minutu posle lepe akcije po desnoj strani i gola Davidea Fratezija.

Puleni Maksa Alegrija zaigrali su mnogo bolje u nastavku meča i zasluženo poravnali rezultat u 76. minutu pogotkom Vestona Mekenija.

Pokušao je domaćin da stigne do preokreta, a onda je u poslednjem trenutku usledio veliki šok kada je nakon sjajne asistencije Berardija Maksim Lopez u maniru najboljih napadača sveta matirao Perina.

Više od toga Juve nije mogao na velikom jubileju Alegrija koji je na neslavan način okončao svoju 200. ligašku utakmicu na klupi "bjankonera".

Atalanta je u Đenovi savladala Sampdoriju sa 3:1 i to nakon preokreta.

Domaćin je stigao do gola u desetom minutu preko Kaputa, ali je sedam minuta nakon toga rezultat poravnao Duvan Zapata.

Kolumbijac je četiri minuta kasnije i doneo svom timu vođstvo, da bi Josip Iličić u petom minutu nadoknade vremena postavio konačnih 3:1.

Udineze i Verona odigrali su nerešeno 1:1,  domaćin je poveo već u trećem minutu zahvaljujući Isaku Saksesu.

Ulazak srpskih reprezentativaca Lazovića i Ilića promenio je ritam meča, pa je Verona uspela da izbegne poraz u 83. minutu kada je sa penala pogodio Antonina Baraka.