18:19

Alaves uspeo da izjednači i da sačuva svoju 17. poziciju.

EPA-EFE/L. Rico

Alaves je stigao do boda koji život može da im znači u Primeri.
Odigrali su 1:1 protiv direktnog konkurenta za opstanak, sačuvali su tako 17. mesto na tabeli i sada imaju 15 bodova, tri više od današnjeg protivnika - Hetafea.

Srpski internacionalci Nemanja Maksimović i Stefan Mitrović su odigrali danas svih 90 minuta.

Hetafe je stigao do prednosti u 20. minutu utakmice i to preko Unala, fantastično je primio loptu od Suareza i gađao od prečke u gol.

Čekali smo do 86. minuta do sledećeg gola, Alaves je uspeo da izjednači preko Hoselua koji je dočekao centaršut sa desne strane i pogodio za 1:1.

Na kraju je Lehuen dobio crveni karton, tačnije drugi žuti, pa je poslednjih par sekundi domaćin igrao sa igračem manje, ali ništo to nije promenilo u konačnom ishodu meča.