Maksimovićev Hetafe konačno našao "žrtvu", Milovanović sa Almerijom ispao u Segundu!

18:08

Kraj nadanja, ako ih je i bilo.

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Almerije zvanično su ispali iz španske Primere.

Oni su danas kod kuće u 33. kolu poraženi od Hetafea sa 3:1, tako i matematički izgubili šansu da ostanu u eliti.

Na drugoj strani Hetafe je ostvario tek drugu pobedu u gostima ove sezone i popeo se na devetu poziciju sa 43 boda.

Poveli su gostiu 27. minutu golom Mejsona Grinvuda, a izjednačio Čoko Lozano četiri minuta pre kraja prvog dela.

Inspirisani Grinvud vratio je prednost Hetafeu novi pogotkom posle samo tri minuta igre u nastavku.

Posle dva postugnuta gola Englez se našao u ulozi asistenta kada je uposlio Haimea Matu u 61. minutu za treći pogodak Hetafea.

U poslednjim trenucima utakmice nervozni Vijera dobio je crveni karton i ostavio Almeriju sa igračem manje u samom finišu.

Srpski internacionalac Nemanja Maksimović odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu, dok je mladi Marko Milovanović presedeo na klupi domaćina.