petak 09.02.2024.
22:34

Frajburg glatko poražen u Dortmundu.

AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu ekipu Frajburga rezultatom 3:0 u okviru 21. kola nemačke Bundeslige.

Izabranici Edina Terzića su od samog početka meča pokazali da su bolji rival i zasluženo ostvarili trijumf koji ih je zadržao na poziciji koja vode u Ligu šampiona.

Posebno je raspoložen bio Donijel Malen koji je postigao dva gola tokom prvih 45 minuta.

Holanđanin je prvo u 16. minutu primio loptu Filkriga i veoma preciznim udarcem sa desetak metara matirao nemoćnog Atubolua, da bi duboko u nadoknadi prvog dela meča ista kombinacija proradila i prilikom drugog gola Malena.

Drugo poluvreme proteklo je relativno mirno, a svaku dilemu oko pitanja pobednika otklonio je Niklas Filkrig svojim golom u 87. minutu susreta posle centaršuta Matsena.

"Milioneri" su zadržali četvrtu poziciju u Bundesligi sa 40 bodova, dok je frajburg sedmi sa 28.