Malo je jedan Tadić, Srbin pogodio u porazu Ajaksa od njegovog bivšeg kluba Tventea

Autor: Aleksandar Golubović
subota 05.12.2020.
21:37

Gostujući tim se pokazao kao više nego ozbiljan rival velikanu iz Amsterdama.

EPA-EFE/Maurice van Steen

Srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je izjednačujući gol u porazu Ajaksa na domaćem terenu protiv Tventea 2:1 u 11. kolu holandskog šampionata.

Lider holandske Eredvizije je nakon poraza od Liverpula u Ligi šampiona dočekao Tvente, ali se ni protiv tima iz Enshedea nije bolje proveo.

Tim koji Tadić predvodi sa kapitenskom trakom bio je u rezultatskom zaostatku od 22. minuta kada je Kvinsi Menig doveo goste iz Enshedea u vođstvo.

Erik Ten Hag je na startu drugog poluvremena izvršio četvrtostruku izmenu, a nagrada je usledila sa penala koji je rutinski izveo Tadić.

Srbin je i u prvom poluvremenu imao nekoliko ozbiljnih prilika, ali se u strelce upisao sa penala u 59. minutu.

Ni to nije bilo dovoljno da se osvoji makar bod pošto je novo vođstvo i konačnu pobedu bivšem Tadićevom klubu doneo ponovo Menig, ovaj put u 84. minutu.

Ajaksa će posle drugog poraza u ligi prepustiti lidersku poziciju ekipi Vitesea, koji u trenucima završetka meča na Johan Krojf Areni vodi protiv Cvolea.