Konačno gol! Junajted slavio, Njukasl takođe blizu LŠ!

sreda 05.04.2023.
22:57

Slavlje Junajteda i Njukasla.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Pobeda Mančester junajteda u okviru 25. kola engleske Premijer lige pošto su savladali Brentford na svom terenu po izuzetno kišovitom vremenu i uslovima koji su bili teški za igrače. Bilo je 1:0 (1:0). Izuzetno bitni bodovi za plasman u Ligu šampiona.

Mančester je konačno uspeo da postigne gol u Premijer ligi i da prekine neugodni niz, a učinio je to, a ko drugi nego Markus Rašford. Posle dubinske lopte, Zabicer dodaje do usamljenog Rašforda koji pogađa u 27. minutu utakmice za pobedu, ispostaviće se na kraju.

Junajted dosta bolji, gosti praktično bez neke velike šanse na ovoj utakmici, imali su svega jedan udarac u okvir gola.

Tabela kaže da je Junajted sada na deobi trećeg mesta sa Njukaslom.

Njukasl je takođe tako blizu plasmana u Ligu šampiona. Oni su danas savladali kao gosti ekipu Vest Hema sa 1:5 i stigli su do 3 boda viška u odnosu na petoplasirani Totenhem koji ima i utakmicu više.

"Svrake" su od starta napale domaćina, pa je već posle 13 minuta bilo 0:2.

Vilson je doveo Njukasl u prednost u šestom minutu, a sedam minuta kasnije Žoelinton postiže gol za 0:2.

Do kraja poluvremena Zuma uspeva da postigne gol za nadu domaćih koja nije dugo trajala.

Već posle 22 sekunde drugog poluvremena videli smo veliku grešku, Vest Hem je lako prodao loptu, a Vilson je svojim drugim golom doneo ponovo dva gola prednosti svom timu.

Do kraja utakmice Isak u 82. i Žoelinton u 90. minutu stavljaju tačku na utakmicu.