"Građani" kao drugoligaši na "Vila parku", MekTominej se slavi na "Old trafordu"!

sreda 06.12.2023.
23:15

Velike pobede Aston Vile i Mančester junajteda.

AP Photo/Dave Thompson

U derbiju kola Mančester junajted je dočekao Čelsi na svom "Old trafordu", na kraju pobeda domaćina 2:1.

Ten Hag je malo iznenadio Poketina jer nije od starta počeo sa Rašfordom, i to je dalo rezultata, Junajted je napadao i bio veoma opasan, Hojlund je promašio jednu situaciju, a onda penal za domaćina koji ne koristi Bruno Fernandeš!

Garnačo je još jednom dokazao da je u dobroj formi, pretio je par puta, aonda u 19. minutu gol u mreži Čelsija, sasvim zasluženo.

Skot MekTominej je bio strelac, dočekao je odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Gosti su tada zaigrali nešto bolje, da li se Mančester svesno povukao na svoju polovinu ostaje na analizu. Nikolas Džekson je pokušao, pa onda i Mudrik, da bi se lopta zakoprcala u mreži Mančester junajteda u 45. minutu kada je na asistenciju Mudrika Palmer dobro reagovao i poslao loptu u mrežu za 1:1.

Par prilika na obe strane u prvom delu drugog poluvremena, a onda u 70. minutu još jedan gol i to u mreži Čelsija.

Sančez ovoga puta bespomoćan, opet je strelac Skot MekTominej!

U drugom meču večernjeg termina Aston Vila je učinila uslugu ne samo sebi, nego i Arsenalu i Liverpulu, Mančester siti je u seriji slabih rezultata i moraće Pep nešto da promeni.

Danas na "Vila parku" 1:0!

Neverovatno zvuči da je Aston Vila bila daleko bolji rival na ovom meču, Mančester siti je izgledao kao drugoligaška ekipa, ali jedini razlog za to jeste fantastična partija domaće ekipe koja je na kraju zasluženo slavila i verovatno zaslužila i ubedljiviju pobedu!

Jedini gol na ovom meču videli smo u 74. minutu utakmice, strelac je bio Leon Bejli.

Imao je malo i sreće prilikom šuta, ali trebalo je zaslužiti i to na ovom meču.