utorak 25.01.2022.
18:54

Favorit se provukao sa dvojicom igrača više.

EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Fudbaleri Senegala plasirali su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija pošto su u 1/8 finala slavili protiv Zelenortskih ostrva 2:0, golovima u drugom poluvremenu, uprkos tome što su imali dvojicu igrača više.

Senegal je slomio otpor žilavog rivala tek u 63. minutu kada je Sadio Mane postigao lep gol i na jedvite jade savladao golmana Zelenortskih ostrva.

Priznanju pogotka prethodila je provera VAR-a zbog mogućeg faula u napadu koji je završio golom, ali je tehnologija pokazala da prekršaja nije bilo.

Početak je bio obećavajući za favorita pošto je Mane već u prvom minutu pogodio stativu, a 20 minuta kasnije Senegal je dobio i igrača više nakon isključenja Patrika Andradea.

Do kraja poluvremena ništa se ozbiljnije nije dešavalo, a u 57. minutu Senegal je dobio i dvojicu igrača više nakon isključenja Vozinje.

Usledio je spomenuti gol Manea, kojem je prethodila još jedna šansa zvezde Liverpula, ali je Marko Rosa odlično intervenisao.

Pobedu je potvrdio napadač Olimpika iz Marseja Bamba Dieng u drugom minutu nadoknade vremena.

Senegal će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Malija i Ekvatorijalne Gvineje, koji se sastaju u sredu.

Do kraja dana dobićemo i novog četvrtfinalistu nakon meča između Maroka i Malavija.