nedelja 28.11.2021.
22:40

Potpuno razbijen Lacio.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija savladali su kod kuće Lacio rezultatom 4:0 u poslednjem meču 14. kola italijanske Serije A.

Bila je to sjajna fudbalska predstava pred domaćim navijačima koji su imali prilike da vide i veličanstvenu statuu Dijega Armanda Maradone pre meča.

A sve je počelo u sedmom minutu kada je Pjotr Zjelinski doveo svoj tim u vođstvo.

Zatim se dogodila magija Drisa Mertensa.

Sjajni Belgijanac je u 10. minutu sjajnim driblinzima izbacio nekoliko čuvara, a potom rutinski zatresao mrežu Reine.

Još jednom je Mertens zablistao, igrao se 29. minut kada je na dodavanje Lozana reagovao majstorski i iz prve prebacio golmana.

Lacio je od samog početka delovao kao razbijena vojska, gostima nije pomogao ni Sergej Milinković Savić koji je zamenjen u 61. minutu.

Konačan rezultat postavio je Fabijan Ruiz u 85. minutu susreta, dok je Napoli posle poraza Milana od Sasuola povećao prednost na tabeli.