Markec bez trofeja u Kupu, odneo ga Podolski!

četvrtak 26.05.2016.
22:21

Istanbulski derbi u finalu turskog Kupa pripao je Galatasaraju. Lukas Podolski junak utakmice!

BETA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Ekipa Galatasaraja je ipak trofejno završila ovu sezonu, pošto je večeras u finalu Kupa savladala Fenerbahče rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je već u 30. minutu meča, kada je Lukas Podolski bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Fenerbahčea posle kornera sa desne strane.

Do kraja su Nani i drugovi pokušavali da bar izjednače i izbore produžetke, ali im to nije uspelo.

Sredinom drugog poluvremena, u ekipi Fenerbahčea je zaigrao i naš Lazar Marković, koji je donekle uneo svežinu u igri svog tima, imao nekoliko obećavajućih akcija, ali bez prave završnice.

Galata je zasluženo stigla do trofeja, a u prilogu je gol odluke Lukasa Podolskog.