petak 07.10.2022.
22:35

Bivši kapiten Partizana sve se više ističe u šampionatu Turske.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U utakmici devetog kola turske Superlige, Gacijantep je večeras na svom terenu remizirao sa liderom na tabeli, ekipom Adana Demirspora rezultatom 1:1.

Gacijantep sada ima skor od po tri pobede, remija i poraza, a Adana je uz pet pobeda i jednog poraza upisala i treći remi.

U domaćem timu je ponovo među starterima bio bivši vezista Partizana Marko Jevtović, a Lazar Marković je svoju šansu čekao sa klupe.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a najzanimljivije stvari na ovoj utakmici dešavale su se u drugih 45 minuta.

Poveli su gosti golom Asombalonge u 60. minutu meča, posle čega trener Gacijantepa Erol Bulut reaguje uvođenjem Markovića umesto najisturenijeg Pekarta. Samo sedam minuta na terenu trebalo je popularnom ''Markecu'' da zatrese mrežu i izjednači na 1:1, a ovo mu je već drugi gol ove sezone u šampionatu Turske.

Desetak minuta kasnije Gacijantep ostaje da igračem manje na terenu zbog isključenja Ersoja, ali Adana nije uspela da do kraja meča iskoristi brojčanu prednost.