Marsej ima novog talenta - Dijeng se ispromašivao, ali to mu nije smetalo da sruši Monako!

subota 11.09.2021.
22:52

Klima se klupa Niku Kovaču.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Monako sa 2:0 (1:0) na stadoinu "Luj Drugi" u derbiju 5. kola Lige 1.

Nastavlja Marsej da igra u korektnoj formi, dok se domaći muče od starta nove sezone i zabeležili su već treći poraz od starta kampanje u domaćem prvenstvu.

Marsej je od početka pokazao sa kakvim namerama su došli u kneževinu, a raspoložen je bio talentovani Bamba Dijeng iz klase 2000. Nekoliko odličnih šansi, dve stative i pred kraj poluvremenausledio je pogodak nakon što je bio jači od štopera Macime.

U nastavku je, ostavši razočaran posle propuštene šanse, dočekao drugu u produžetku akcije i hladnokrvno rešio i ovu situaciju za sigurnu pobedu.

Monako nije imao pravih šansi, posed je bio na njihovoj strani, ali ništa više od toga i njihove noćne more su se nastavile po poslednjem zvižduku sudinice Stefani Frapar.

Marsej ima 10 bodova iz četiri duela, s tim da moraju da odigraju ponovljeni susret sa Nicom koji je prekinut zbog sukoba sa navijačima ekipe sa Rivijere.