Marsej je tempirana bomba... Ovako se ne vraća titula "Velodrom"

Autor: Nemanja Janošev
nedelja 04.01.2026.
17:00
Izvor: Sportske.net

Nant koji je čekao pobedu u Ligi 1 od oktobra uspeva da trijumfuje na samom jugu Francuske

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Povezane vesti

Fudbaleri Olimpik Marseja poraženi su od Nanta rezultatom 0:1 na "Velodromu" u meču 17. kola Lige 1.

Oduvek je Olimpik iz Marseja važio za temperamentan tim, bez obzira na to ko je na klupi. Ali, sa Robertom de Zerbijem i činjenicom da se igra kod kuće, temperatura na terenu biva još veća.

To ih je koštalo ovog popodneva protiv nejakog Nanta koji se muči čitave sezone i ove zime rade na jačanju ekipe koja bi im osigurala ostanak u Ligi 1. Tako je, između ostalih, došao i Remi Kabela da doprinese u ofanzivi.

Nije počeo meč, ali nije ni trebalo da bi Nant pokazao bolju igru od Olimpika i već posle osam minuta igre usledila je strepnja na "Velodromu" jer je autogol Si-Džej Igan-Rajlija poništen.

U 26. minutu se dešava prelomni momenat pošto je Andreas Fermeren potpuno nepotrebno faulirao golmana Nanta Entonija Lopeza. Trčao je u presing i otvorenim đonom ušao u duel što je rezultiralo direktnim crvenim kartonom. Potpuno nepromišljen potez mladog Belgijanca.

Tako u 31. minutu stiže kazna kada je na drugoj stativi Fabijen Sentoze dodatno iznervirao sve na "Velodromu" za 0:1.

Tu nije bio kraj glupostima ekipe Roberta de Zerbija. Bilal Nadir koji je ušao u prvom poluvremenu umesto Igora Paišaa u cilju da zadrži balans. Upravo je Nadir sa dva žuta kartona u tri minuta isključen u 56. Neverovatno. Za sankcije u okviru kluba.

Da stvar bude još gora pobrinuo se Benžaman Pavar koji je skrivio penal u 86. minutu, a čovek pomenut u uvodnim rečenicamaRemi Kabela postavlja konačan rezultat protiv nekadašnjeg kluba.

Ovakav Olimpik nema nikakve šanse u borbi za titulu. Lans je sada na osam poena razlike.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke