nedelja 10.04.2022.
23:07

Slavlje na "Velodromu".

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su Monpelje rezultatom 2:0 u 31. kolu francuske Lige 1.

Domaći su poveli u devetom minutu, kada je Amine Harit lepo proigrao Bambu Dienga, a ovaj ubacio loptu u praznu mrežu.

Marsej je duplirao prednost u 19. minutu. Siguran sa penala bio je Turčin Džengiz Under. Isti igrač mogao je da postigne još jedan pogodak u 40. minutu, ali je golman Monpeljea Omlan, odbranio njegov pokušaj.

Ekipa Horhea Sampaolija rutinski je "zaključala" meč u drugom poluvremenu i stigla do nove pobede, koja je vodi na "prag" Lige šampiona. U samom finišu meča, golman Monpeljea Jonas Omlan dobio je direktan crveni karton i tako kompletirao košmarno veče za goste.

Srpski reprezentativac Mihailo Ristić nije mogao da pomogne svom Monpeljeu zbog suspenzije uzrokovane crvenim kartonom pre dva kola.

Nakon 31 odigrane utakmice Olimpik Marsej je drugi na tabeli sa 59 bodova i veoma je blizu plasmana u Ligu šampiona naredne sezone. Monpelje se nalazi na 11. mestu sa 41 poenom.