nedelja 07.08.2022.
22:42

Kompletirano je prvo kolo šampionata Francuske.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

U poslednjoj utakmici prvog kola francuske Lige 1, Marsej je pred svojim navijačima na ''Velodromu'' savladao ekipu Remsa rezultatom 4:1.

Domaći su poveli u 13. minutu kada je štoper Remsa Faes postigao autogol, a prednost Marseja duplirao je Nuno Tavares u poslednjim trenucima prbog poluvremena - 2:0.

Kakva-takva nada ekipi Remsa da bi mogla da izbegne poraz trajala je do 75. minuta, kada je Suarez postigao treći gol za Marsej i rešio pitanje pobednika.

Posle greške defanzivaca Marseja, gosti su smanjili na 3:1 golom Baloguna u 84. minutu, ali to nije bio konačan rezultat.

Bukvalno u poslednjim sekundama meča domaći su izveli odličan kontranapad preko Bakambua koji je na kraju asistirao Luisu Suarezu, a ovaj svojim drugim golom postavlja konačnih 4:1 za Marsej.

Posle odlaska Predraga Rajkovića u Majorku mrežu Remsa za sada čuva Austrijanac Patrik Penc, ali nadamo se da će i mladi Ognjen Lukić koji je pre par dana stigao iz kragujevačkog Radničkog uspeti da se nametne u ekipi Remsa.