Marsej naneo treći uzastopni poraz Renu, Rajković sačuvao mrežu

nedelja 19.09.2021.
18:54

Srpski golman sačuvao mrežu.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Fudbaleri Olimpika iz Marseja boljom igrom u drugom poluvremenu slomili su otpor gostima iz Rena i zasluženo slavili sa 2:0 u meču 6. kola Lige 1.

Uprkos daleko boljoj igri u prvom poluvremenu, domaći tim je na svom "Velodromu" stigao do prednosti u 48. minutu pogotkom raspoloženog Bambe Dienga.

Ovaj fudbaler je rutinski završio sjajnu akciju, a udarac je bio nezaustavljiv
za golmana Rena.

Do kraja meča viđen je još jedan gol u mreži gostiju, a strelac je bio Amine
Harit u 71. minutu i tako potvrdio pobedu domaćeg tima.

Ren je tokom 90 minuta igre imao praktično samo jednu pravu priliku, te put  Bretanje ide bez ijednog boda.

Marsej je ovom pobedom stigao vodeći PSŽ na samo dva boda zaostatka, dok je trećim uzastopnim porazom Ren istakao kandidaturu za borbu za opstanak.

U utakmicama odigranim ranije tokom dana, Rems našeg Predraga Rajkovića odigrao je bez golova protiv Lorijena. Remijem od 1:1 završene su utakmice između Troje i Monpeljea, odnosno Klermona i Bresta, a pobedu je ostvarila ekipa Nanta koja je sa 4:1 potukla Anže.

U prvom terminu dana Nica i Monako odigrali su nerešeno 2:2.