petak 07.01.2022.
22:50

Bordo u problemu.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Fudbaleri Olimpika iz Marseja slavili su na gostovanju Bordou 1:0 u 20. kolu Lige 1 i tako nastavili poteru za dominantnim liderom Pariz Sen Žermenom.

Strelac jedinog gola na meču bio je Čengiz Under u 37. minutu i tako krunisao daleko nadmoćniju partiju gostujućeg tima.

Marsej je silovito počeo meč i pre vođstva imao nekoliko prilika, a Bordo je najbolju priliku za izjednačenje imao u 42. minutu kada je Hvan šutirao malo iznad prečke.

Gosti su bolje zaigrali u nastavku. Pokušavali su Ćaleta-Car, Genduzi, pa i strelac Under, koji je morao bolje u situaciji jedan na jedan iz 62. minuta.

Ipak, do kraja meča rezultat se nije menjao, pa će Marsej naredno kolo dočekati sa 10 bodova zaostatka u odnosu na vodeći PSŽ, dok je Bordo u problemu budući da je na svega bod od selidbe u niži rang.