nedelja 17.12.2023.
22:43

Gosti iz Lombardije na kraju stigli do zaslužene pobede u Rimu.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Fudbaleri Intera savladali su u Rimu ekipu Lacija rezultatom 2:0 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija iskoristili su kiks Juventusa, te trijumfom nad "bjankoselestima" uvećali svoju prednost na čelu italijanskog šampionata na četiri boda u odnosu na Juventus.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi dve ekipe, ali bez većih prilika sve do katastrofalne greške Marušića koju je u pogodak pretvorio Lautaro Martinez u 40. minutu susreta.

Nastavak meča doneo je ofanzivnije opredeljenje ekipe Mauricija Sarija koja je zapretila preko Rovele, međutim "neroazuri" su strpljivo čekali svoju priliku i ubrzo je dočekali.

Igrao se 66. minut kada je Barela odradio veći deo posla, proigrao Markusa Tirama koji se odlično snašao i matirao nemoćnog Provedela.

Lacio nije uspevao da ozbiljnije pripreti rivalu, a sve je utihnulo posle isključenja Lacarija u 86. minutu nakon čega je bilo jasno da će Inter upisati novu vrednu pobedu u gostima.

Rimski klub je nakon današnjeg poraza pao na 11. poziciju u Seriji A sa 21 bodom.