Masakr za Murinja u Udinama - Samardžić strelac, Roma razbijena sa četiri komada!

nedelja 04.09.2022.
22:40

Težak poraz za "vučicu".

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Fudbaleri Rome doživeli su prvi poraz ove sezone pošto je Udineze slavio rezultatom 4:0 u petom kolu Serije A.

Roma je do sada u prva četiri kola primila samo jedan gol i nije imala nijedan poraz, tako da je ovo pravi šamar za Murinjov tim.

Domaći su odlično otvorili meč, pošto je već u petom minutu Udogi pogodio za 1:0. Karsdorp je napravio katastrofalnu grešku, grudima je želeo da spusti loptu do Patrisija, ali je to pročitao igrač Udinezea i pogodio za vođstvo domaćih.

Roma je preuzela inicijativu, ali se domaći tim odlično branio i uspeo da spreči veće šanse pred svojim golom.

Žoze Murinjo je odmah na poluvremenu krenuo u ofanzivu, pošto je uveo Belotija i Čelika, ali to nije mnogo pomoglo.

U 56. minutu Lazar Samardžić je postigao novi pogodak. Srbin je  povukao loptu kroz sredinu i potom raspalio sa 25 metara, Rui Patrisio je mogao i bolje da interveniše - 2:0.

Roma je imala prvu veliku šansu u 61. minutu i preko preko Manćinija, koji je bio za malo neprecizan.

Pravi šok usledio je u 75. minutu kada je Roberto Pereira i uz malo sreće lobovao Patrisija za 3:0.

Pravu katastrofu Roma je doživela u 82. minutu nakon kontre iz udžbenika, Pereira je ovaj put bio asistent, kao na tacni je proigrao Lovrića koji pogađa za ogromnih 4:0.

Udineze je ovim trijufom stigao do treće pobede i ima 10 bodova, isto koliko Roma i Atalanta, bod više imaju samo Milan i Napoli, tako da nas čeka još jedna neizvesna i uzbudljiva sezone, jer i Inter  i Juve dišu za vratom sa po devet bodova...