subota 15.04.2023.
20:25

Malo je falilo da strepe, ali sve u svemu, odlični Siti.

EPA-EFE/TIM KEETON

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Lester na "Etihadu" sa 3:1 (3:0) u okviru 31. kola Premijer lige.

Četa Pepa Gvardiole je furioznim početkom rezervisala sebi kartu do trijumfa na ovom susretu.

Sve je počelo lepim golom Džona Stonsa, a zatim je dva pogotka, od čega jedan iz penala, postigao Erling Haland. Tako je došao do kote od 32 gola u sezoni izjednačivši učinak Mohameda Salaha koji je rekorder Premijer lige po toj kategoriji, ako se računa 38 mečeva.

S druge strane, ako gledamo i period tokom kojeg se u elitnom rangu igralo 42 kola, onda Haland mora da pretekne Endija Kola i Alana Širera čiji je rekord 34 egzekucije u takmičarskoj godini. Pitanje je vremena kada će to biti oboreno...

Elem, Lester se nije predao. Našli su motivacije u drugom poluvremenu, dok je Siti spustio ritam kako i sačuvali snagu za revanš sa Bajernom u Ligi šampiona. Keleči Ihenačo je smanjio na 3:1 u 75. minutu, ali je Lester imao još dve sjajne šanse da ovaj meč učini dramatičnim po domaće.

To se nije dogodilo, pa tako Siti sada sa utakmicom manje zaostaje dva boda u odnosu na Arsenal. Lester je produžio seriju pobeda i 19. su na tabeli...