Apsolutno zasluženo.

twitter
twitter

Fudbaleri Pari Sen Žermena ponovo su postali prvaci Francuske.

PSŽ je odbranio titulu šampiona i po 13. put došao do pehara namenjenog najboljem timu u zemlji, po čemu je najsupešniji klub u Francuskoj.

"Sveci" se večeras raduju porazu prvog pratioca Monaka na gostovanju Olimpiku iz Liona 3:2, čime su i matematički obezbedili titulu.

Poveli su "kneževi" već u prvom minutu pogotkom kapitena Visama Ben Jedera.

Usledio je preokret Liona do kraja prvog dela. Prvo je napadač Aleksandre Lakazet pogodio za izjednačenje u 22. minutu na asistenciju Nemanje Matića, a onda Said Benrama doneo vođstvo domaćinu četiri minuta kasnije.

Sjajni Ben Jeder vratio je Monako u egal na isteku časa igre, a onda još jednom pogodio 20 minuta kasnije, ali se tada nalazi u nedozvoljenoj poziciji.

Trenutak odluke dogodio se šest minuta pre kraja kada je majstorskim pasom Lakazet uposlio Malika Fofanu, a kolega iz napada postigao pogodak vredan trijumfa Liona i titule Pari Sen Žeremena tri kola pre kraja šampionata.

Čitav meč za domaćina odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić i još jednom ostavio izvanredan utisak.